• Okullarımız, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Bakanlığı denetim ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda; okul temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan “Beyaz Bayrak” almış bir okuldur.
 • Okullarımız eğitim binası olarak inşa edildiğinden dolayı, çocukların adım attığı her alanda temiz hava sirkülasyonunu sağlayacak güvenli pencereler ve havalandırmalar bulunmaktadır.
 • Sınıflarımızın fiziki koşulları (sınıf metrekaresi, tavan yüksekliği, cam sayısı) Milli Eğitim Bakanlığı kriterlerinin üzerinde olmasından dolayı, temiz hava sirkülasyonu daha iyi sağlanmaktadır.
 • Zenginleştirilmiş eğitim programı dahilinde her bir branş dersi için ayrı atölye sınıfı bulunmaktadır. Öğrencilerimiz sınıf dışı eğitim ve aktivitelerini gerçekleştirirken, sınıflarındaki gerekli temizlik işlemleri sağlanmaktadır. Dolayısıyla hava kirliliğinden dolayı virüs/mikrop bulaşma durumu engellenmektedir.
 • Sınıflarda havalandırma işlemi yaz kış, hafta içi ve hafta sonu devam etmektedir. Öyle ki, kışın yavrularımızın sınıf içerisinde temiz hava alabilmelerini sağlamak adına korumalı pencereler açılırken, üşümemeleri için korumalı kaloriferler petekleri yanmaya devam etmektedir.
 • Kurum içerisinde bulunan otomatik ısı algılama sistemleri sayesinde, çocuklara uygun derecede ayarlanmış olan oda sıcaklığı farklı hava koşullarında da uygun sınıf ısı derecesini korumaktadır.
 • Hijyen sorumlularının yapmış olduğu detaylı temizliklerin üzerine; profesyonel dezenfeksiyon firması ile rutin olarak çalışılmaktadır. Çalıştığımız firma olan “Çözüm İlaçlama”, TSE, HYB, ISO ve Biyosidal Ürün Uygulama Belgelerine sahiptir. Çözüm İlaçlama firmasından dezenfeksiyon ve Nano Hijyen hizmeti almakla beraber, haşere ve diğer hijyeni tehdit edecek unsurları önlemek adına ilaçlama hizmeti de almaktayız. Almış olduğumuz Nano Hijyen hizmeti ile, okul içerisinde öğrencilerimizin temas yoluyla kapabileceği bulaşıcı hastalıkları engellemiş bulunmaktayız.
 • Alışılmışın aksine, okulumuzda her katın ayrı bir hijyen sorumlusu vardır. Mili Eğitim Bakanlığı onaylı hijyen belgesine sahip olan bu sorumlular, tuvaletleri gün içerisinde sıklıkla temizler. Sınıfları, koridorları ve merdivenleri her zaman temiz tutar.
 • Hijyen sorumlularının iş kontrolleri ise, gün içerisinde defalarca müdür yardımcısı ve müdür tarafından yapılmaktadır. Bu süreç her gün aynı titizlikte tekrarlanmakta olup, cumartesi günleri de okulumuzda ek bir genel temizlik yapılmaktadır. Bu temizlik dahilinde oyuncaklarımız, bardak ve kaşık gibi materyallerimizin ise detaylı dezenfekte etme işlemi gerçekleştirilir.
 • Okullarımızda bulunan su deposu ve su arıtma cihazlarının temizliği, filtre değişimleri ve bakımları zamanından önce düzenli olarak yapılmaktadır.
 • Sürekli temizlik personelimizin bulunduğu giriş katımızın hijyeni periyodik aralıklarla sağlanmaktadır. Aksi durumlarda ise ivedilikle o bölgenin temizliği yapılmaktadır. Lobi katının havalandırması ise her zaman yapılmaktadır.
 • Uyku odalarımız gün içerisinde sadece uyku saatlerinde kullanılmakta olup, başka etkinlik ve aktiviteler için kullanılmamaktadır. Dolayısıyla temiz hava sirkülasyonu verimli bir şekilde sağlanmaktadır. Uyku saatlerinden önce ve sonra her gün yatakların temizliği yapılır, uyku odalarının hijyeni hassasiyetle sağlanır.
 • Sınıf içi hijyene de sınıf dışı ortamlardaki kadar önem verilmektedir. Bu doğrultuda aldığımız proaktif önlemlerden biri de tüylü halı yerine Unigo Mat Halısı kullanmaktayız. Bu halı çocuk sağlığını ve güvenliğini öncelik alarak tasarlanmış olup CPSIA ve Avrupa oyuncak güvenliği standartlarına göre üretilmiştir. Anti-alerjik ve anti-bakteriyel olan sınıf halılarımız aynı zamanda darbe emici olma özelliğine sahiptir. Su geçirmemekte, ağır metaller ve BPA içermemektedir.
 • Öğrencilerimiz gün içerisindeki kahvaltı, öğle ve ikindi öğünlerinden önce ve sonra ellerini öğretmen kontrolünde doğru bir şekilde yıkamaktadır. Branş dersleri, ders içi aktiviteleri ve bahçe etkinliklerinden sonra da mutlaka ellerini yıkar; gerektiği takdirde ise yedek kıyafetleri ile üst değişimleri öğretmenleri tarafından gerçekleştirilir.